Burgemeester Schouten geraakt door overlijden Alfredo Goeloe

15 September 2026, 17:57 uur
Rotterdam & Regio
mainImage
PR
Juan Alfredo Goeloe.

Burgemeester Carola Schoutenzegt "zeer geraakt" te zijn door het overlijden van Juan Alfredo Goeloe. Hij overleed zaterdagavond nadat hij door de politie was aangehouden. "Mijn gedachtes zijn bij zijn vriendin en familie. Hun verdriet is onvoorstelbaar", schrijft Schouten dinsdag aan de gemeenteraad van Rotterdam.

Goeloe werd zaterdagavond aangehouden omdat hij geen identiteitsbewijs kon tonen. Tijdens de aanhouding werd hij onwel. Ondanks pogingen van de politie hem te reanimeren, overleed hij ter plaatse.

"Ik begrijp dat er veel vragen zijn over de toedracht van het overlijden. Ik heb die zelf ook", aldus Schouten. De Rijksrecherche doet onder leiding van het Openbaar Ministerie onderzoek naar wat er is gebeurd. Ook beelden die online zijn verschenen, worden daarbij betrokken.

De burgemeester benadrukt dat het onderzoek zorgvuldig moet gebeuren. "Juist daarom is het van groot belang dat er zorgvuldig en onafhankelijk onderzoek wordt gedaan naar wat er precies is gebeurd."

Maandagavond vond een stille tocht voor Goeloe plaats. Die verliep richting politiebureau Zuidplein aanvankelijk rustig, maar een groep achteraan de stoet zorgde volgens de burgemeester voor onrust. Bij het politiebureau werden leuzen tegen de politie gescandeerd. Nadat de familie had opgeroepen tot kalmte, vertrok het grootste deel van de deelnemers.

Een achtergebleven groep gooide vervolgens met stenen en zwaar vuurwerk. Om 21.10 uur werd de Mobiele Eenheid ingezet om de openbare orde te herstellen. Eén persoon werd aangehouden. Rond 22.15 uur was het weer rustig.

Medewerkers van de gemeente houden contact met bewoners en hebben volgens Schouten oog voor de gevoelens die leven. Ook is er contact met de nabestaanden. De burgemeester zegt later deze week persoonlijk contact te hebben met de familie.